Informacia
Treść

Praca z domenami oznaczonymi białą etykietą

Ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich pakietach. Skontaktuj się z menedżerem konta, aby dowiedzieć się, czy ta funkcja jest dostępna w Twoim pakiecie.

Należy pamiętać, że obecnie zezwalamy tylko na jedną białą etykietę na konto.

Funkcja domeny białej etykiety umożliwia obsługę kodów CMP za pośrednictwem własnej domeny zamiast consentmanager domena. Może to zwiększyć wydajność i zmniejszyć problemy (np. z adblockerami).

Konfiguracja ogólna

Ogólna konfiguracja wygląda następująco:

 1. Zamiast kierować ruch do consentmanager, przeglądarka wywoła Twoją domenę typu whitelabel. Domena będzie wskazywać na (odwrotną) usługę proxy, taką jak CloudFront, Akamai lub CloudFlare.
 2. Pełnomocnik przekaże żądanie do consentmanager serwerów.
 3. Połączenia consentmanager serwery odpowiedzą.
 4. Proxy przekazuje żądanie do przeglądarki.

proxy.png

Struktura proxy

Aby dostarczać treści za pośrednictwem własnej domeny, musisz skonfigurować 2 lub 3 proxy w zależności od przypadku użycia:

 • Jeden serwer proxy będzie dedykowany do obsługi zawartości dynamicznej. Obejmuje to informacje o zgodzie i wszystkie treści specyficzne dla użytkownika, a także wszystkie wywołania zliczania i mechanizmy protokołów.
 • Jeden serwer proxy będzie przeznaczony do obsługi zawartości statycznej. Obejmuje to obrazy, pliki JavaScript i CSS. Zwykle używa się do tego CDN.
 • (opcjonalnie) Jeden serwer proxy będzie dedykowany do obsługi interfejsu konfiguracyjnego (obszaru logowania) dla klientów.

Wymagania dotyczące proxy

Wszystkie proxy muszą spełniać następujące wymagania:

 • Proxy musi obsługiwać HTTP/HTTPS 1.2
 • Serwer proxy musi odpowiedzieć ważnym certyfikatem SSL domeny. Certyfikaty SSL powinny mieć klucz szyfrowania 4 KB i ocenę A na ssllabs.com, aby zapewnić najlepszą kompatybilność.
 • Żądanie adresu IP musi zostać przekazane za pomocą nagłówka X-forwarded-for HTTP
 • Host żądający (Twoja domena) musi zostać przekierowany przy użyciu nagłówka HTTP X-forwarded-host
 • Żądające pliki cookie muszą zostać przekazane. Odpowiadające pliki cookie muszą zostać przekazane.
 • Serwer proxy nie może buforować żadnych żądań, chyba że wskazują na to nagłówki HTTP. Jeśli buforowanie jest dozwolone, maksymalny czas trwania bufora nie może przekraczać 60 minut.
 • Proxy nie może wykonywać żadnego logowania na poziomie wiersza (np. przechowywania adresów IP, informacji o przeglądarce itp.)
 • Serwer proxy nie może ignorować ciągów zapytań, gdy dozwolone jest buforowanie. Powinien traktować dwa adresy URL z różnymi ciągami zapytań jako oddzielne adresy URL i pobierać oddzielne żądania z punktu końcowego.
 • Serwer proxy musi obsługiwać nagłówki pochodzenia CORS.

Ustawienia systemu

Aby skonfigurować serwery proxy, wyślij nam trzy domeny (zwykle coś takiego jak static.twojadomena.com, dynamic.twojadomena.com, config.twojadomena.com). W zamian otrzymasz od nas 3 adresy URL punktów końcowych, które zostaną ustawione jako cel dla Twoich serwerów proxy. Upewnij się, że każdy serwer proxy działa i daj nam znać po zakończeniu konfiguracji po Twojej stronie. Przeprowadzimy dodatkowe kontrole, a następnie włączymy domeny dla Twojego konta.

 

Powrót do góry