Informacia
Treść

Co to jest wyświetlenie strony?

Najważniejsza liczba do fakturowania prawie wszystkich consent manager pakiety to odsłony strony. Aby zrozumieć co/jak liczymy, oto kilka szczegółów.

Co to jest „PageView” / „PageImpression” / „Seitenabruf” /...?

We wszystkich przypadkach mamy na myśli to samo: jest to zdarzenie, gdy odwiedzający ładuje pojedynczą stronę, na której jest zainstalowany kod CMP.

Przykład:

Odwiedziny gościa A: strona początkowa, artykuł A, artykuł B, artykuł C i formularz kontaktowy (=5x1 stron = 5 odsłon)
Odwiedzający B: artykuł C, artykuł E i artykuł F (=3x1 strony = 3 odsłony)
Odwiedzający C odwiedza: Stronę początkową, a następnie opuszcza witrynę i wraca później na stronę początkową (=2x ta sama strona = 2 odsłony)
Odwiedzający D odwiedza stronę początkową i odświeża ją 3 razy (= 4x ta sama strona = 4 odsłony)

W powyższym przykładzie nasz system policzyłby 5+4+2+4 = 15 odsłon.

Więcej szczegółów

  • Widok strony to nie to samo, co odwiedzający. Odwiedzający zwykle odwiedza kilka stron w Twojej witrynie, dlatego będzie więcej odsłon niż odwiedzających.
  • Wyświetlenie strony jest niezależne od tego, czy warstwa zgody została pokazana, czy nie.
  • Wyświetlenie strony jest liczone na wszystkich stronach, na których zainstalowany jest nasz kod CMP.
  • Wyświetlenie strony jest również liczone za każdym razem, gdy użytkownik kliknie odświeżenie lub strona zostanie ponownie załadowana z różnych powodów.
  • Wyświetlenia strony z większości robotów wyszukiwarek są filtrowane i nie są liczone.

Dlaczego liczymy odsłony strony?

Głównym kosztem naszej usługi jest infrastruktura sieciowa i serwery, których potrzebujemy, aby dostarczyć CMP-logik odwiedzającemu. Im więcej odsłon ma strona internetowa, tym więcej żądań będą wysyłane przez przeglądarki do naszych serwerów i tym więcej potrzebujemy pojemności serwera.

Dlaczego nie liczyć tylko, kiedy warstwa zgody zostanie otwarta/pokazana?

Powodem, dla którego liczymy odsłony strony, a nie odwiedzających lub odsłon, jest to, że nasze serwery muszą wykonać taki sam wysiłek, niezależnie od tego, czy warstwa zgody jest rzeczywiście wyświetlana na stronie, czy nie. Nawet jeśli warstwa nie jest widoczna, w tle będzie działał nasz skrypt CMP, który zapewni zablokowanie wszystkich kodów stron trzecich i umożliwi odwiedzającemu zmianę wyboru.

Jak liczy się wyświetlenie strony w aplikacji?

W środowisku aplikacji będziesz korzystać z naszego SDK, aby pokazać warstwę zgody i wykonać niezbędne zadania. SDK będzie wysyłać zapytania do naszych serwerów raz dziennie, gdy każdy użytkownik uruchamia Twoją aplikację, aby dowiedzieć się, czy zmieniły się ustawienia lub czy użytkownik musi ponownie wyświetlić warstwę zgody. To zapytanie będzie liczone jako odsłona strony. Dlatego w środowisku inApp można zobaczyć „Odsłony strony” podobne do „aktywnych użytkowników dziennie”.

Powrót do góry