Informacia
Treść

Raportowanie

Połączenia ConsentManager CMP stworzy raporty, aby umożliwić Ci lepsze wyczucie tego, co dzieje się na Twojej stronie.

Filtrowanie i grupowanie

Aby uzyskać jak najlepszy przegląd, możesz filtrować wyświetlane dane. Dlatego po prostu wybierz żądane opcje z formularza:

Wszystkie wymiary można również grupować. Po prostu zaznacz pole wyboru obok wymiaru, który chcesz pogrupować. Wszystkie wymiary można łączyć/grupować ze wszystkimi innymi wymiarami.

Note
W zależności od grupowania niektóre raportowane kolumny będą wyświetlane jako puste. Np. jeśli grupujesz według projektu, kolumna „Odsłony” pokaże 0 (zero), ponieważ odsłony nie są liczone według projektu.

Metryka

Po wygenerowaniu raport będzie zawierał następujące dane:

 • Ruch > Odwiedziny
  Liczba wizyt (sesji) w Twojej witrynie. Sesja kończy się, jeśli użytkownik jest nieaktywny przez ponad 2 godziny.
 • Ruch > Odsłony
  Liczba odsłon strony w Twojej witrynie. Zobacz nasze definicja widoku strony. Odsłona obejmuje wszystkie przypadki, w których nasz kod został zainstalowany w Twojej witrynie, bez względu na to, czy została wyświetlona warstwa zgody.

 • Ruch > Wybór istniał
  Liczba odsłon strony z wcześniejszym wyborem. Jeśli chodzi o nieznanych odwiedzających, pierwsza odsłona strony zostanie użyta do pokazania warstwy zgody, liczba ta zwykle obejmuje tylko odsłony 2, 3, 4, 5 ... odwiedzającego.

 • Ruch > Zaakceptowano
  Liczba odsłon strony z wcześniejszym wyborem, w którym wszystkie opcje zostały zaakceptowane.
  Ruch > Odrzucony
  Liczba odsłon strony z wcześniejszym wyborem, w przypadku którego wszystkie opcje zostały odrzucone.
 • Ruch > Niestandardowe
  Liczba odsłon strony z istniejącym wyborem, w którym wybrano opcje niestandardowe.

 • Ruch > Niekonieczne
  Liczba odsłon, w przypadku których zgoda nie była konieczna (np. odwiedzający spoza EOG/UE i/lub USA/Kalifornii).

 • Ruch > Niemożliwe
  Liczba odsłon strony, w których powinna zostać pokazana warstwa zgody (np. użytkownik jeszcze nie wybrał lub warstwa powinna zostać ponownie wyświetlona z powodu nowych ustawień), ale CMP zdecydował się nie wyświetlać ekranu zgody (np. ponieważ przeglądarka odwiedzających nie obsługuje pliki cookie lub odwiedzający zbyt często ignorował ekran zgody).

 • Ekran zgody > Widok
  Ilość, jak często wyświetlany był ekran akceptacji. To nie to samo, co liczba odwiedzających, ponieważ pojedynczy użytkownik może zignorować warstwę zgody i kilkakrotnie odświeżyć stronę (a więc liczba wyświetlonych ekranów akceptacji byłaby liczona wiele razy).

 • Ekran zgody > Akceptuj
  Liczba wyświetlanych ekranów akceptacji, a odwiedzający kliknął przycisk akceptacji.
  % (wyświetlenia) > Procent na podstawie wszystkich wyświetleń ekranu zgody
  % (Wybory) > Procent na podstawie wszystkich dokonanych wyborów (Zaakceptuj + Odrzuć + Niestandardowe)
 • Ekran zgody > Odrzuć
  Liczba wyświetlanych ekranów wyrażania zgody, a odwiedzający kliknął przycisk odrzucenia.
  Jeśli NIE masz przycisku odrzucenia w swoim projekcie, odrzucenie zostanie policzone tylko wtedy, gdy użytkownik dezaktywował WSZYSTKICH dostawców (ekran ustawień niestandardowych).
 • Ekran zgody > Niestandardowy
  Liczba wyświetlanych ekranów akceptacji, a odwiedzający dokonał niestandardowego wyboru.
 • Ekran zgody > Zignorowano
  Liczba wyświetlanych ekranów akceptacji, a odwiedzający nie dokonał wyboru.
 • Ekran zgody > Współczynnik odrzuceń
  (Łącznie) Odsetek odsłon, na których wyświetlony został ekran akceptacji i które doprowadziły użytkownika do opuszczenia witryny zamiast dalszego przeglądania witryny. Typowym scenariuszem jest to, że odwiedzający odwiedza Twoją witrynę, wyświetlana jest warstwa zgody i opuszcza stronę (z lub bez dokonanie wyboru przed wyjazdem).
  (Aktywne) Odsetek odsłon, na których wyświetlony został ekran akceptacji i które doprowadziły użytkownika do opuszczenia witryny zamiast kontynuowania jej przeglądania. Typowym scenariuszem jest to, że odwiedzający odwiedza Twoją witrynę, wyświetlana jest warstwa zgody i opuszcza stronę (bez dokonanie wyboru przed wyjazdem).

Eksportowanie raportu

Aby wyeksportować raport, możesz użyć linku Eksportuj CSV nad tabelą wyników. Jeśli chcesz wyeksportować raport automatycznie, możesz skorzystać z naszego interfejsu API lub skopiować link do eksportu i dodać link &kname=...&kpass=... w celu uwierzytelnienia. Jeśli to zrobisz, upewnij się, że link nie zostanie przekazany osobom trzecim, ponieważ będzie on zawierał Twoje hasło w postaci zwykłego tekstu.

UWAGA: Szczegóły raportowania są dostępne tylko przez 45 dni. Następnie raport pokaże tylko pogrupowane dane według daty, a nie według projektu/os/przeglądarki i tak dalej.

FAQ

Używam projektu, w którym tło strony jest ukryte. Jak może nadal istnieć wysoki współczynnik ignorowania?

Ukrycie strony internetowej nie oznacza, że ​​odwiedzający nie może zignorować warstwy zgody. Zwykle wskaźnik ignorowania może wystąpić, gdy:

 • Odwiedzający opuszcza witrynę
 • Gość naciska przycisk odświeżania
 • Odwiedzający to robot/przeszukiwacz (roboty po prostu ignorują warstwę zgody i kontynuują przeglądanie witryny, ponieważ nie „widzą” warstwy zgody, ale treść pod nią)

Dlaczego współczynnik ignorowania różni się od współczynnika odrzuceń?

Współczynnik odrzuceń oznacza, że ​​odwiedzający opuścił witrynę - ignorowanie oznacza jedynie, że odwiedzający nie kliknął przycisku w warstwie zgody. Odwiedzający mogą nadal surfować po Twojej witrynie, ignorując warstwę zgody (patrz powyżej).

Dlaczego moje konto Google Analytics wyświetla inne liczby niż co? consentmanager przedstawia?

Istnieje kilka powodów, dla których narzędzie analityczne wyświetlałoby różne liczby:

 • Różnice w wizytach często wynikają z wyboru różnych okresów pomiarowych. consentmanager mierzy tylko wizyty (sesje), a nie odwiedzających.
 • Korzystanie z programów blokujących reklamy przez odwiedzających może spowodować, że analizy i consentmanager policz różne liczby.
 • Jeśli zaimplementowano poprawnie, każde narzędzie analityczne powinno być aktywne tylko po wyrażeniu zgody. Dlatego automatycznie będzie liczyć mniej.
 • Zwykle narzędzie analityczne filtruje ruch generowany przez boty znacznie silniej niż cokolwiek consentmanager jest filtrowanie.
 • Upewnij się również, że porównałeś właściwe liczby (np. odsłony z odsłonami, a nie odsłony z wizytami itd.)
Powrót do góry