Informacia
Treść

Co się stanie, gdy max. liczba odsłon miesięcznie została osiągnięta?

Niektóre pakiety są ograniczone do określonej miesięcznej maksymalnej liczby odsłon. Jeśli Twoje konto jest ograniczone, po zalogowaniu zobaczysz pasek postępu w prawym górnym rogu strony:

Kolor paska wskazuje, że Twoje użycie jest „ok”: jeśli pasek jest Zielony, używasz odsłon w ramach miesięcznej kwoty. Jeśli pasek jest z żółtymi or czerwony, używasz większej liczby odsłon niż pozwala na to Twój pakiet i prawdopodobnie zabraknie Ci dostępnych odsłon przed końcem miesiąca.

Co się stanie, gdy moje konto osiągnie miesięczne maksimum?

Po osiągnięciu całkowitej miesięcznej kwoty system zatrzyma dostarczanie wszystkich CMP na Twoim koncie. Oznacza to, że warstwa zgody nie będzie już wyświetlana, a odwiedzający nie będą mogli akceptować/odrzucać przetwarzania danych w Twojej witrynie.

Jakie ma to konsekwencje prawne?

Jeśli CMP nie jest już wyświetlany na Twojej stronie internetowej, odwiedzający nie będą już mogli wyrazić zgody (zgodnie z RODO) lub dokonać rezygnacji (zgodnie z CCPA). W większości przypadków nie ma to konsekwencji prawnych: jeśli warstwa nie jest wyświetlana, wszystkie kody stron trzecich pozostaną domyślnie zablokowane w Twojej witrynie. W związku z tym nie nastąpi przetwarzanie danych, a odwiedzający będzie „chroniony”. W każdym razie mogą wystąpić konsekwencje prawne dotyczące prawa do informacji/przejrzystości lub innych praw. Dlatego zdecydowanie zalecamy uaktualnienie do wyższego pakietu w przypadku, gdy obecny pakiet nie jest wystarczający.

Jakie inne implikacje to ma?

Jeśli CMP nie jest już wyświetlany w Twojej witrynie, wszyscy odwiedzający są traktowani jako „zrezygnowani”, a kody stron trzecich w Twojej witrynie zostaną zablokowane. Oznacza to, że w tym czasie nie będziesz mieć na przykład żadnych raportów na swoim koncie Google Analytics, żadnego remarketingu na Facebooku, żadnych przycisków udostępniania społecznościowego i innych kodów stron trzecich na swojej stronie internetowej. Oznacza to również, że nie będziemy już sygnalizować zgody za pośrednictwem standardu IAB TCF, w związku z czym Twoi reklamodawcy mogą wyświetlać gorzej opłacane reklamy niespersonalizowane.

Kiedy mój CMP zostanie ponownie aktywowany?

CMP zostanie automatycznie reaktywowany po rozpoczęciu następnego miesiąca.

Jak mogę zwiększyć liczbę wyświetleń strony na moim koncie?

Aby wykorzystać więcej wyświetleń strony, możesz uaktualnić swoje konto do wyższego pakietu. Link do aktualizacji znajdziesz w prawym górnym rogu swojego konta.

Powrót do góry