Informacia
Treść

Optymalizacja zarabiania na reklamach

Jeśli jesteś wydawcą lub właścicielem witryny, a Twoim głównym źródłem dochodów jest reklama w witrynie, niektóre ustawienia mogą być pomocne we wspieraniu Twoich działań reklamowych.

UWAGA: Opisy na tej stronie skupiają się wyłącznie na zwiększeniu przychodów z reklam. W sprawie porady prawnej zawsze skonsultuj się ze swoim prawnikiem.

1. Sprzedawcy: im więcej, tym lepiej

Z punktu widzenia monetyzacji, im więcej dostawców masz na liście dostawców, tym lepiej. Tylko dostawcy znajdujący się na Twojej liście dostawców będą otrzymywać ruch i będą mogli licytować i kupować ruch. Dodając dostawców, należy skupić się na dostawcach, którzy obsługują IAB TCF i/lub są zarejestrowani w Google:

Ważna uwaga: Im więcej dostawców używasz, tym większy będzie plik cookie, którego używamy do przechowywania informacji o zgodzie. Przeglądarki i serwery internetowe mają ograniczenia dotyczące długości plików cookie. Zdecydowanie zalecamy, aby nie korzystać z więcej niż 200 dostawców.

2. Upewnij się, że wykorzystywane są wszystkie odpowiednie cele

Szczególnie podczas pracy z IAB TCF zalecamy włączenie wszystkich 10 celów IAB TCF. W niektórych (rzadkich) przypadkach sensowne może być również włączenie specjalnych celów. Ponadto: Aby ograniczyć ilość treści na ekranie powitalnym, używaj stosów (zazwyczaj stos 42). Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

3. Zapewnij zgodność z IAB TCF

IAB TCF jest używany przez większość reklamodawców i dlatego stanowi istotną część przychodów z reklam. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z IAB TCF, jeśli chodzi o zarabianie na reklamach. Korzystając z TCF, upewnij się, że wszystkie ustawienia są używane w sposób zgodny. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

4. Zoptymalizuj swój wskaźnik akceptacji

Aby wyświetlać wysoko płatne spersonalizowane reklamy, zwykle konieczne jest zaakceptowanie przez odwiedzającego. Dlatego powinieneś użyć Testy A/B i optymalizacja projektu w celu zwiększenia współczynnika akceptacji.

5. Upewnij się, że Google może działać

Dla większości wydawców Google AdSense, Google DV36 i Google Adx są najważniejszym źródłem przychodów z reklam. Dlatego upewnij się, że korzystasz ze wszystkich ustawień, które są wymagane do działania Google: Upewnij się, że dostawca „Produkty reklamowe Google” znajduje się na Twojej liście dostawców, upewnij się, że używasz zgodności z IAB TCF i używaj właściwych celów. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

6. Używaj reklam Google Limited

W przypadku odrzucenia przez użytkownika Google Limited Ads może pomóc w wyświetlaniu niespersonalizowanych reklam zamiast pozostawiania pustych przestrzeni reklamowych. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

7. Włącz przełączniki LI

Włączenie przełączników LI zwiększy barierę dla odwiedzających, którzy chcą zrezygnować ze wszystkiego, a tym samym zwiększy „akceptację”. Również podczas korzystania z Google Limited Ads zwykle ma to sens tylko wtedy, gdy włączone są przełączniki LI. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

8. Modele płatne lub reklamowe

W przypadku witryn o nietypowej i wysokiej jakości treści wydawcy mogą pomyśleć o skonfigurowaniu modelu płatności lub reklamy: odwiedzający mogą zaakceptować reklamy w witrynach lub uiścić niewielką opłatę i uzyskać stronę bez reklam. Consentmanager ma zintegrowane połączenie z contentpass w celu umożliwienia takich modeli.

Powrót do góry