Informacia
Treść

Co zrobić, gdy tryb automatycznego blokowania blokuje zbyt mocno?

Tryb automatycznego blokowania automatycznie blokuje wszystkie skrypty i ramki iframe w Twojej witrynie, a następnie sprawdza, które mają zgodę i ponownie je aktywują. W większości przypadków, gdy występuje problem z automatycznym blokowaniem, jest to spowodowane tym, że CMP nie może zidentyfikować dostawcy określonego skryptu lub elementu iframe. W tym wypadku, wykonaj następujące kroki w celu przypisania nieznanych domen sprzedawcom.

Jeśli przypisanie domen nie jest wystarczające, skorzystaj z konsola debugera CMP aby dowiedzieć się więcej o tym, które skrypty są blokowane i dlaczego.

Alerty o nieznanych domenach

Odwiedzający Twoje witryny mogą mieć zainstalowane złośliwe oprogramowanie lub paski narzędzi, które wstrzykują kod do odwiedzanych witryn (zwykle reklamy). W takim przypadku automatyczny kod blokujący może znaleźć domeny, które w rzeczywistości nie są zainstalowane w Twojej witrynie. Możesz po prostu zignorować te domeny.

Wykluczanie skryptów/iframe z automatycznego blokowania

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z ustawień CMP w Menu > CMP > Edytuj > Inne ustawienia > Automatyczne blokowanie:

W niektórych przypadkach może być konieczne wyłączenie skryptu lub elementu iframe z automatycznego blokowania. Aby to zrobić, wstaw atrybut data-cmp-ab="1" or data-cmp-ab="2" (zobacz tutaj różnicę) do skryptu lub kodu iframe. Przykład:

<script data-cmp-ab="1" src="https://..."></script>

W niektórych przypadkach automatyczny kod blokujący zablokuje skrypty wbudowane i inne wymagane elementy na stronie. W takim przypadku możesz dostosować automatyczny kod blokujący, wstawiając określone zmienne przed kodem. Na przykład:

<script data-cmp-ab="1">
  window.cmp_block_inline = false;      //true = blocking of inline scripts
  window.cmp_block_ignoredomains = ["domain1.com","domain2.net","domain3.org"]; // list of domains that should not be blocked
 </script>

Więcej informacji na temat jak skonfigurować automatyczne blokowanie zobacz tutaj.

Powrót do góry