Informacia
Treść

Co zrobić, gdy tryb automatycznego blokowania blokuje zbyt mocno?

Tryb automatycznego blokowania automatycznie blokuje wszystkie skrypty i ramki iframe w Twojej witrynie, a następnie sprawdza, które mają zgodę i ponownie je aktywują. W większości przypadków, gdy występuje problem z automatycznym blokowaniem, jest to spowodowane tym, że CMP nie może zidentyfikować dostawcy określonego skryptu lub elementu iframe.

 1. Przejdź do Menu > Dostawcy i sprawdź, czy wszyscy dostawcy znajdują się na Twojej liście dostawców i czy są brak dostawców czekających na zatwierdzenie:


  Dodaj wszystkich znalezionych dostawców do swojej listy dostawców: 2. Przejdź do Menu > Dostawcy i sprawdź, czy wszystkie zablokowane domeny są przypisane do dostawcy:


  Przypisz wszystkie niezbędne domeny dostawcy:


  Więcej informacji na temat przypisywania domen, wykonaj następujące kroki w celu przypisania nieznanych domen sprzedawcom.

 3. Przejdź do Menu > Dostawcy i sprawdź, czy wszyscy dostawcy są przypisani do celu: 4. Tylko dla dostawców, których nigdy nie należy blokować: Upewnij się, że dostawca (lub cel, do którego dostawca jest przypisany) jest: ustawić podstawę prawną, która zapobiega blokowaniu sprzedawcy (na przykład „Uzasadnione interesy (brak możliwości rezygnacji) (RODO 6.1.f) [Zawsze włączone]”):

 5. Upewnij się, że czekałeś co najmniej 30 minut po wprowadzeniu zmian. Niektóre zmiany zastosowane w ustawieniach CMP mogą potrwać do 30 minut, zanim staną się aktywne w Twojej witrynie.
 6. Tylko jeśli powyższe kroki nie pomogą: konkretnie wykluczyć zablokowane domeny z automatycznego blokowania (patrz opis poniżej)

Jeśli powyższe kroki nie są wystarczające, użyj konsola debugera CMP aby dowiedzieć się więcej o tym, które skrypty są blokowane i dlaczego.

Alerty o nieznanych domenach

Odwiedzający Twoje witryny mogą mieć zainstalowane złośliwe oprogramowanie lub paski narzędzi, które wstrzykują kod do odwiedzanych witryn (zwykle reklamy). W takim przypadku automatyczny kod blokujący może znaleźć domeny, które w rzeczywistości nie są zainstalowane w Twojej witrynie. Możesz po prostu zignorować te domeny.

Wykluczanie skryptów/iframe z automatycznego blokowania

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z ustawień CMP w Menu > CMP > Edytuj > Inne ustawienia > Automatyczne blokowanie:

W niektórych przypadkach może być konieczne wyłączenie skryptu lub elementu iframe z automatycznego blokowania. Aby to zrobić, wstaw atrybut data-cmp-ab="1" or data-cmp-ab="2" (zobacz tutaj różnicę) do skryptu lub kodu iframe. Przykład:

<script data-cmp-ab="1" src="https://..."></script>

Blokowanie skryptów wbudowanych

W niektórych przypadkach automatyczny kod blokujący zablokuje skrypty wbudowane i inne wymagane elementy na stronie. W takim przypadku możesz dostosować automatyczny kod blokujący, wstawiając określone zmienne przed kodem. Na przykład:

<script data-cmp-ab="1">
 window.cmp_block_inline = false;   //true = blocking of inline scripts
 window.cmp_block_ignoredomains = ["domain1.com","domain2.net","domain3.org"]; // list of domains that should not be blocked
 </script>

Więcej informacji na temat jak skonfigurować automatyczne blokowanie zobacz tutaj.

Powrót do góry