Informacia
Treść

Przejście z IAB TCF v1 na IAB TCF v2

Od maja 2020 r. umożliwimy klientom ręczne przełączenie się z obsługi IAB TCF v1 na IAB TCF v2. Oto, co musisz zrobić:

 1. Aby zmienić istniejący CMP z TCF v1 na TCF v2 przejdź do Menu > CMP > Edytuj i rozwiń Inne ustawienia. Znajdziesz przycisk „Przełącz na IAB TCF v2”:

 2. Podczas przełączania system usunie wszystkie cele IAB TCF v1 z Twojego CMP i wstawi cele IAB TCF v2. Należy pamiętać, że cele nie są zgodne i dlatego należy je ponownie przypisać:

 3. Nie wszyscy dostawcy, którzy są kompatybilni z IAB TCF v1 będą również kompatybilni z IAB TCF v2. Podczas przełączania z v1 na v2 niekompatybilni dostawcy zmienią swój identyfikator. Jeśli używasz identyfikatorów dostawców w jakiejś formie (np. reguły TagManager, kody javascript, ...) będziesz musiał je wyrównać. Możesz sprawdzić, czy dostawca jest zgodny z IAB TCF v2, patrząc na ikonę IAB za nazwą każdego dostawcy:


  (Zrzut ekranu przed dodaniem tych dostawców do listy dostawców)

  (Zrzut ekranu po dodaniu dostawców, należy pamiętać, że niektórzy dostawcy zmienili swoje ID)

   

 4. Dzięki IAB TCF v2 system zmieni również odpowiedzi JavaScript API. Jeśli korzystasz z interfejsu API JavaScript, zaktualizuj kod JavaScript.
 5. Należy pamiętać, że IAB TCF v2 rozróżnia cele, funkcje, cele specjalne i funkcje specjalne. Różne kategorie są oznaczone na liście celów za pomocą różnych prefiksów dla każdego identyfikatora. Np. funkcje specjalne zaczynają się na „r”, a cele specjalne zaczynają się na „s”.
  Pamiętaj, że system automatycznie doda cele specjalne do Twojej listy celów. Celów tych nie można dezaktywować.

 

 

Powrót do góry